O blogu

Blog w obecnej formie powstał na przełomie stycznia i lutego 2017 roku. Składa się niejako z dwóch części ponieważ przeniesiono tutaj treści z naszej poprzedniej strony internetowej. Strona ta założona wiele, wiele lat temu służyła propagowaniu aktywnej turystyki, zwłaszcza tej związanej z wysokimi górami, Alpami przede wszystkim. Działo się to jeszcze w innej rzeczywistości.

Staraliśmy się na własnym przykładzie pokazać, że nawet przy bardzo skromnych środkach, posiadając jedynie namiot, samochód i podstawowe wyposażenie można dokonać naprawdę wiele. Chcieliśmy pokazać,  że tak naprawdę wystarczy odrobina odwagi, by cała Europa stanęła przed nami otworem. 

Niestety, po awarii serwera (a taki był dobry, amerykański) nie wszystkie materiały z tamtej pierwszej strony internetowej udało się odzyskać.  Najbardziej szkoda nam przepisów kuchni biwakowej z wykorzystaniem “zachodnich” odpowiedników naszych rodzimych produktów. Jednak i to co pozostało prezentowane na obecnym blogu cieszy się niemałym powodzeniem. Realia są inne ale góry się przecież nie zmieniły.

Sednem obecnego bloga będą relacje z naszych kolejnych wyjazdów oraz opisy doświadczeń związanych z kamperem i kamperowaniem.

W planowaniu wyjazdów bardzo często korzystamy z internetu. Wiele informacji i opinii znajdujemy na stronach podobnych do tej, jaką chcemy stworzyć. Chyląc czoło przed mrówczą pracą innych podróżników, nie pozostaje nam nic innego, jak przelać na strony internetowe własne doświadczenia.